İLO International Autism® Nedir?

İLO International Autism® Sağlık Turizmi Anonim Şirketi
 
İLO International Autism® Sağlık Turizmi Anonim Şirketi ülkemize yurt dışından gelen uluslararası hastalara ve turistlere sağlık turizmi kapsamındaki sorunları çözümlemede aracılık ve danışmanlık hizmeti veren bir kurumdur. Bu bağlamda İLO International Autism® sağlık turizmi acente hizmetleri, yönlendirme (sağlık kuruluşlarına ve rehabilitasyon merkezilerine), organizasyon, rehberlik faaliyetleri ve danışmanlık gibi hizmetler sağlamaktadır.

İLO International Autism® bünyesindeki aile danışma merkezi aracılığı ile Avrupa başta olmak üzere Amerika, Avustralya, Azerbaycan, Rusya, İran gibi ülkelerden otizmli çocuk ailelerini kabul etmekte, ailelere danışmanlık hizmeti sunmakta ve otizm alanındaki başarısıyla Türkiye’yi dünyada tanıtmaktadır. Özellikle Ortadoğu’da otizm konusunda güçlü görünen İsrail’e alternatif olarak çok önemli bir rol oynamaktadır.

Otizmin erken tanısı konusunda yapılan bilgilendirici çalışmaların yanında aile danışmanlığı kapsamında yürütülen faaliyetler sonucunda dünyanın pek çok ülkesinde yüzlerce otizmli çocuğun hayatın içinde yer almaları, yaşıtları gibi okula devam edebilen bireyler haline gelmeleri sağlanmıştır. Aile danışmanlığı ile birlikte yürütülen, çözüm ortağı sağlık kurumları ve kuruluşlarıyla yapılan yönlendirmeler ile hızlı ve efektif bir program yürütme olanağı sağlanmaktadır.

Özellikle Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk aileler birçok sosyal sorun ile karşılaşmaktadır. İki dillikten kaynaklanan iletişim sorunlarının yanı sıra sosyokültürel problemler maalesef otizm spektrum bozukluğu kapsamında yaşanan sorunların derinleşmesine ve sonrasında eğitim sürecinde problemler yaşanmasına neden olmaktadır ve hatta bu durum hükümetlerin Müslüman aileleri çocuklarından ayırdığı kaos ortamlarına varabilmektedir.
 
İLO International Autism® ve kullanmakta olduğu “Compensation – Activation®” Protokolü, otizm alanında önemli ve farklı bir marka özelliği taşımaktadır. “Compensation - Activation®” Protokolü’nün yurt içinde ve Madrid protokolü uyarınca Avrupa ülkelerinde lisans hakları İLO International Autism®’e aittir.

İLO International Autism®, 2013 yılında New York\'ta düzenlenen Dünya Kalite Zirvesi’nde Dünya Kalite Ödülü, 2015 yılında Londra\'da sekizincisi düzenlenen Uluslararası Avrupa Kalite Zirvesi’nde Avrupa Kalite Ödülü, 2015 yılında Tokyo\'da düzenlenen Dünya Kalite Zirvesi’nde Dünya Kalite Ödülü kazanmıştır. Avrupa Birliği\'ne açılan Türkiye orijinli şirketlerin ve markaların gelişim süreçlerinin ele alındığı, kalite ve inovasyon alanında yaptıkları çalışmalar için ödüllendirildiği bu zirvelerde yer alarak başarıları yurt dışında da tescillenmiştir.

İletişim

    e-mail: info@ilootizm.com
    Tel-1: +90 (232) 445 44 50
    Tel-2: +90 (232) 375 36 51
    GSM-1: +90 (545) 766 31 39
    GSM-2: +90 (541) 375 36 47
    GSM-3: +90 (541) 375 53 20
    Fax: +90 (232) 769 00 75